Історія закладу

Довідка-обєктивка на Комунальну установу «Жмеринська лікарня відновного лікування»

На початку 1843 року було розпочато будівництво Російських залізниць. Травматизм, погане харчування, та антисанітарія, в зв’язку з цим з’явилась потреба в лікувальних лазаретах. Тому в 1896 році Міністерство шляхів сполучення Російської Імперії віддало розпорядження про будівництво лікувального закладу при залізниці в містечку Жмеринка. Будівництво тривало два роки і завершено було 28 серпня 1898 року. Ця дата вважається «Днем народження Жмеринської залізничної лікарні».

Першим лікарем новоствореного закладу охорони здоров’я місцевих залізничників і начальником його був М. Г. Кіріца

Медичний заклад, був невеличким, всього на 20 ліжок сумарно. Із них 14 відводилося для хворих хірургічного профілю, 6 для інфекційного. Тоді ж було збудовано також рентген кабінет, лабораторію і морг.

В 1912 році будівельники завершили зведення третього за рахунком корпусу на 20 ліжок. По 10 ліжок отримали акушерсько-гінекологічні та терапевтичні хворі.

Жовтень 1917 році склад лікарні: 5 — лікарів, 12 — спеціалістів середньої медичної ланки та 19 — молодшої. Починаючи з 1919 року, в м. Жмеринці на базі місцевої Відділкової лікарні велося постійне будівництво. З кожним роком підвищувався рівень розвитку лікарні. В лікарні був рентгенологічний кабінет, надавалася стоматологічна допомога та проводилось зубопротезування.

В 1922 роців місті та навколишніх селах спалахнула епідемія тифу, саме під час цієї епідемії захворів та помер головний лікар М.Г.Кіріца на його місце в 1922р прийшов новий лікар Кравченко Г.М , трохи пізніше його замінив лікар хірург, який зробив не малий вклад в хірургічній практиці Тихоненко Є.Й.

До 1941 року в акушерсько-гінекологічному відділенні було 20 ліжок. Загалом же перед Другою світовою всі відділення залізничної лікарні налічували 156 місць. Колектив складався з 17 лікарів, 62 -медичних працівників середнього і 36 чоловіків молодшого медичного персоналу та 19 — обслуговуючого. В 1944 році при поліклініці було відкрито фізіотерапевтичний кабінет.

З 1945 р по 1952 р. лікарню очолював Каган Б.Х..

В 1975 р. його на цій посаді змінив Широков А.О., який пропрацював тут двадцять три роки.

30 серпня 1964 року здано в експлуатацію нове приміщення Залізничної лікарні на 300 ліжок. В 1979 році в лікарні функціонує 450 ліжок.

Жмери нські залізничники та їх родичі отримали в 1986 році ще один цінний «подарунок» — чотири поверхову поліклініку на 600 відвідувань та 140 кабінетів. . У побудові цієї споруди велика заслуга головного лікаря, який був заслуженим лікарем України Санівський Г.М.( роки його керування 1975 – 1993 рр.).

В 1993 році головним лікарем був призначений Каліцінський В.М. і пропрацював на цій посаді по 2013 р.

З 2013 р лікарню очолив Боровський Б.Р. , кандидат медичних наук, лікар першої кваліфікаційної категорії. з організації управління охороною здоров’я.

В 2015 р. було прийнято рішення Вінницької обласної ради про передачу об’єктів права державної та комунальної власності з оперативного управління державного закладу “Відділкова лікарня станції Жмеринка Південно-Західної Залізниці”та створення на її базі цілісного майнового закладу комунальна установа «Жмеринська лікарня відновного лікування».

На даний час лікарня є закладом третинного рівня, має першу акредитаційну категорію та забезпечує надання планової реабілітаційної медичної допомоги та відновного лікування в умовах стаціонару та денного стаціонару населенню Вінницької області.

Загальний ліжковий фонд лікарні розрахований на 100 ліжок. Стаціонар лікарні нараховує два відділення по 50 ліжок: ортопедичне відділення для відновного лікування хворих з наслідками травм і захворювань опорно-рухового апарату, неврологічне відділення для відновного лікування хворих з захворюваннями центральної та периферичної нервової системи; а також лікувально – діагностичне відділення в складі якого такі кабінети : фізіотерапевтичний, функціональної діагностики, ультразвукової діагностики, рентгенологічний, клініко-діагностична лабораторія та денний стаціонар на 15 ліжок.

В лікарні працює 142 працівника із них: 14 – лікарів, 53- молодших спеціалістів з медичною освітою, 31 – молодші медичні сестри, 9 – спеціалістів, 35- інші.

Головний лікар
«Жмеринська ЛВЛ» __________________ Б.Р.Боровський